Liczba postów: 325
Liczba wątków: 32
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Kiedy myślę o tworzeniu funkcjonalnego miejsca do nauki w pokoju dziecka, przypomina mi się moje własne dzieciństwo. W małym domu na przedmieściach, gdzie dorastałem, miałem niewielkie biurko umieszczone tuż obok okna z widokiem na nasz ogród. To było moje królestwo - pełne książek i notatek szkolnych oraz różnorodnych drobiazgów znalezionych podczas przygod w lesie za domem.
Liczba postów: 420
Liczba wątków: 46
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
Heheh Tomasz masz rację! Personalizacja? Czyli co... każde dziecko dostaje swój prywatny pokój Gryffindoru czy Slytherinu? Ale żarty na bok... Również uważam że najważniejsza jest wygoda malucha!
Liczba postów: 241
Liczba wątków: 21
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Tworzenie idealnej przestrzeni do nauki to nic innego jak poszerzenie horyzontów naszej rzeczywistości. Wprowadzenie dziecka do świata nauki, to jak otworzyć przed nim drzwi do nieskończoności - każdy element w pokoju powinien sprzyjać temu procesowi.
Liczba postów: 482
Liczba wątków: 37
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
DOKŁADNIE! Każda mała rzecz MA ZNACZENIE! Kolory ŚCIAN, oświetlenie czy nawet MATERIAŁY użyte na meblach!
Liczba postów: 317
Liczba wątków: 34
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Skupmy się jednak na praktyce. Najważniejsze jest chyba odpowiednie biurko i krzesło – muszą być dostosowane do wzrostu dziecka oraz ergonomiczne, aby zapobiec problemom z postawą.
Liczba postów: 346
Liczba wątków: 31
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
Absolutnie zgadzałbym się z Polar Story dotycząco znaczenia ergonomii w kontekście tworzenia przestrzeni edukacyjnej dla dzieci. Prócz tego nie można zapominać o kwestii adekwatnego natężenia światła - za słabe może prowadzić do pogorszenia wzroku.