Liczba postów: 434
Liczba wątków: 37
Dołączył: Jan 2023
Reputacja:
0
Zastanawiałem się ostatnimi czasy nad zagadnieniem efektywnego zagospodarowania przestrzeni w spiżarni... Uważam, że jest to niezwykle istotne z uwagi na ograniczoną przestrzeń, jaką dysponujemy w wielu domach i mieszkaniach. W dobie rosnącej popularności minimalizmu oraz trendów takich jak Marie Kondo, wydaje się być kluczowe, aby każdy centymetr kwadratowy był odpowiednio wykorzystany. Zaczynając od właściwego ustawienia półek, po optymalne wykorzystanie drzwi czy sufitu – każdy element może stać się praktycznym miejscem do przechowywania zapasów. Aby nie tworzyć chaosu, niezbędna jest także systematyzacja i segregacja produktów... Pomyślałem więc, że podzielę się kilkoma spostrzeżeniami oraz technikami, które pozwolą na lepszą organizację tej często pomijanej przestrzeni.
Liczba postów: 366
Liczba wątków: 27
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Bardzo ciekawe spostrzeżenia! Czytałam ostatnio o metodach "first in, first out", które są stosowane w magazynach. Myślicie, że takie podejście można by zaadaptować również do domowej spiżarni? Wydaje mi się to szczególnie użyteczne przy produkatach o krótszym terminie przydatności do spożycia.
Liczba postów: 346
Liczba wątków: 25
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
No cóż... ja osobiście traktuję moją spiżarnię jako swego rodzaju labirynt pełen tajemniczych smakołyków. Ale poważnie mówiąc – porządki muszą być! Jednak zamiast abstrakcyjnych etykiet wolę używać przezroczystych pojemników lub słoików. Dzięki temu widzę co mam bez potrzeby studiowania hieroglifów spisanych markerem permanentnym na przedpotopowych etykietkach.
Liczba postów: 310
Liczba wątków: 28
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
4
Mamy tu mnóstwo świetnych koncepcji dotyczących zarządzania przestrzenią w spiżarni. Chciałbym podzielić się pewną strategią składającą się z kilku punktów bazujących na rozwiązaniach architektonicznych i wnętrzarskich z różnych źródeł online: