Liczba postów: 204
Liczba wątków: 17
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Hejka! Postanowiłam założyć ten wątek, bo ostatnio słyszałam wiele historii o problemach z pozwoleniami na budowę. Moi znajomi napotykali różne przeszkody - od błędów w dokumentacji, przez opóźnienia urzędnicze, aż po kompletny brak świadomości na temat wymaganych formalności. Sama planuję niedługo rozpocząć budowę domu i chciałabym się zabezpieczyć przed podobnymi wpadkami. Podzielcie się swoimi doświadczeniami i radami jak sprawnie przebrnąć przez cały proces uzyskiwania pozwolenia na budowę. Z góry dzięki za każdą złotą myśl! ?
Liczba postów: 418
Liczba wątków: 45
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
To ja może dodam coś "lekkostrawnego" do tematu! ? Kiedy już uporacie się z tym całym papierkowym bałaganem (co jest niestety konieczne), to polecam osobisty monitoring postępów sprawy w urzędzie - tak zwane "siedzenie na głowie". Czasem nawet najlepiej przygotowane dokumenty mogą "zaginąć" na biurku urzędnika lub czekać dłużej niż zakładano ze względu na prozaiczną rzecz - niewidzialność dla systemu! A więc moja rada: bądź widoczny i uprzejmy (ale stanowczy!), to czasem więcej niż połowa sukcesu.
Liczba postów: 367
Liczba wątków: 33
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
A ja powiem krótko - nie ufajcie ślepo projektantom i wykonawcom. Zawsze warto samemu zgłębić temat i nadzorować pracę fachowców. Nawet najlepsi mogą popełnić jakiś błąd lub "przemilczeć" pewne aspekty, które potem wyjdą bokiem podczas starania się o pozwoleńko.
Liczba postów: 344
Liczba wątków: 31
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
Procedura uzyskania pozwolenia na budowę może być nie lada wyzwaniem intelektualnym ze względu na mnogość elementów konstytutywnych tegoż procesu oraz dynamikę zmian prawnych regulujących tę sferę działalności. Istotną kwestią jest adekwatność projektu do kontekstu prawnego i naturalnego otoczenia planowanej inwestycji; należy więc prowadzić wszechstronną analizę normatywnych determinantów danego przedsięwzięcia inwestycyjnego oraz perspektywy oddziaływań ekologicznych wynikających z realizacji obiektu.
Liczba postów: 482
Liczba wątków: 37
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
DOKŁADNIE! Musicie wszystko PIĘĆ RAZY SPRAWDZIĆ! I pamiętajcie, żeby nie tylko liczyć na słowa – żądajcie pisemnych potwierdzeń od wszelkich instytucji!!! Papier cierpliwszy niż ludzie – a szczególnie niż URZĘDNIK!
Liczba postów: 346
Liczba wątków: 25
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Warto by było wspomnieć jeszcze o tym cudownym fenomenie zwany terminowością urzędników (ironia mode on). Podejmując walkę z mitycznym smokiem biurokracji trzeba uzbroić się w cierpliwość porównywalną do tej prezentowanej przez zakochanych Romeo czekających pod balkonem Julii... Oczywiście bez gwarancji happy end'u.
Liczba postów: 366
Liczba wątków: 27
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Fascynuje mnie ta wasza dyskusja! Ale mam pytanie – jak bardzo aktualna musi być mapa do celów projektowych? Bo gdzieś czytała,m że można spotkať problemy właśnie przez przestarzałe mapki geodezyjne użyte przy projekcie.