Liczba postów: 315
Liczba wątków: 34
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Zastanawiam się, jakie izolacje cieplne są obecnie uznawane za najbardziej efektywne. Słyszałam sporo o piankach poliuretanowych, wełnie mineralnej i styropianie, ale ciężko mi to wszystko zweryfikować. W praktyce różnie to wygląda – chciałabym usłyszeć opinie od osób, które mają doświadczenie z różnymi materiałami i mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Liczba postów: 364
Liczba wątków: 27
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Czytałam niedawno artykuł na temat nowych technologii izolacyjnych i byłam naprawdę zaintrygowana. Mówili tam o aerogelach i nanotechnologii w izolacjach termicznych. To mnie zaciekawiło, bo nie spotkałam się jeszcze z tym w praktyce. Czy ktoś miał okazję stosować takie rozwiązania?
Liczba postów: 367
Liczba wątków: 33
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
No wiecie co, jeśli chodzi o te aerogele to ja bym na razie dał spokój. Sprawa jest świeża i cena pewnie kosmiczna, a sprawdzone metody typu wełna mineralna czy styropian są w miarę tanie i wiadomo co robią. Po co przepłacać? Lepiej postawić na coś pewnego.
Liczba postów: 418
Liczba wątków: 45
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
Wyobraźcie sobie dom otulony kocem z czystego powietrza! ?? To trochę tak jak z tymi aerogelami – niby super lekkie i mega izolujące, ale jeszcze nie spotkałem nikogo kto by miał dom w chmurkach ? A tak serio, to fajnie mieć wysokie parametry izolacyjności, tylko czy warto robić eksperymenty na własnym domu?
Liczba postów: 346
Liczba wątków: 25
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Oooo... Aerogele brzmią jak sci-fi! Ale wracając na ziemię – dosłownie – to grunt to solidny fundament... izolacji oczywiście ? Wiem też, że weźmiecie mnie teraz za nudziarza ? , ale muszę wspomnieć o polistyrenach ekstrudowanych (XPS). Mają wysoką wytrzymałość mechaniczną - można po nich nawet chodzić podczas prac montażowych! Plus są odporne na wilgoć i nie gubią parametrów termicznych nawet po latach.