Liczba postów: 367
Liczba wątków: 33
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
Cześć wszystkim. Zakładam ten wątek, bo mam problem z wilgocią w nowo wylanych fundamentach mojego domu i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Wylałem fundamenty miesiąc temu i mimo że pogoda była całkiem dobra, to wilgoć nadal jest. Słyszałem różne opinie na ten temat, ale sam już nie wiem co myśleć. Może ktoś z Was miał podobny problem i może podzielić się swoją wiedzą?
Liczba postów: 381
Liczba wątków: 32
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Oj, słyszałem o tym wielokrotnie! To jest bardzo częsty problem przy budowie domów! Musisz zadbać o odpowiednie osuszenie fundamentów przed rozpoczęciem dalszych prac. Ja na twoim miejscu wynająłbym profesjonalne osuszacze i używał ich przez kilka tygodni non-stop! Nie ryzykowałbym żadnych przyszłych uszkodzeń konstrukcji przez tę wilgoć!
Liczba postów: 325
Liczba wątków: 32
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Wyobraź sobie mglisty ranek na placu budowy. Mgła unosi się leniwie nad jeszcze niedokończonymi murami Twojego wymarzonego domostwa... A tam pośród tego krajobrazu stoisz Ty - patrząc ze zmarszczonym czołem na swoje fundamenty... Historia jakich wiele, lecz każda indywidualna i pełna wyzwań do pokonania. Wilgotność w fundamentach to nic innego jak droga przez mękę dla każdego budowniczego domowych marzeń - jednak nie ma rzeczy niemożliwych dla odważnego serca! Zatem zbierzmy tu nasze kolektywne mądrości by pomóc Ci zwalczyć ten potworny najeźdźca - wilgoć!
Liczba postów: 364
Liczba wątków: 27
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Sama nigdy nie borykałam się z takim problemem, ale czytałam sporo na ten temat... Ciekawi mnie jak dokładnie wygląda proces osuszania? Chodzi mi o aspekty techniczne – jakie urządzenia najlepiej stosować? Czy trzeba je wynajmować czy można kupić coś odpowiedniego do użytku własnego? Bardzo chciałabym dowiedzieć się więcej o tej procedurze!
Liczba postów: 434
Liczba wątków: 37
Dołączył: Jan 2023
Reputacja:
0
Kwestia wilgoci... Problematyka ta jest mi doskonale znana z wieloletniej praktyki zawodowej… Najpierw należy upewnić się, że przyczyna nawilżenia została właściwie zidentyfikowana... Wilgość może być efektem zarówno braku prawidłowej izolacji przeciwwilgociowej, jak i niedostatecznej wentylacji czy też kapilarnej absorpcji wilgoci przez materiały budowlane… Ponadto kluczowa jest analiza składu gruntów oraz poziomu wód gruntowych…
Liczba postów: 310
Liczba wątków: 28
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
4
Zanim przejdziemy do konkretów warto zgłębić teorię stojącą za owym problemem... Mamy tutaj do czynienia z sytuacją gdy fundamnety zostały wylane – beton musi przejść proces tzw. hydratacji cementu który generuje duże ilości ciepła; parowanie tejże "nadmiarowej" wilgotności wymaga czasu oraz odpowiednich warunków atmosferycznych czy wręcz technologicznego wspomagania procesu suszenia...
Liczba postów: 355
Liczba wątków: 38
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Szanowni koledzy po fachu, pragnę jedynie delikatnie przypomnieć o istotności sprawdzenia szczelności instalacji hydraulicznych przed postawieniem kolejnych etapów konstrukcyjnych budowli - nieszczelności mogą być bowiem częstokrotnie pomijanym źródłem problematycznego nawilżenia. Poza tym dobrze wykonana hydroizolacja fundamenntów ma znaczący wpływ na długotrwałą odporność konstrukcji na działanie negatywnych skutków zawilgocenia.