Izolacja fundamentów - metody i polecane materiały
#1

Znowu to samo, izolacja fundamentów... jakby nie było innych tematów. Ale dobra, weźmy się za to "ekscytujące" zagadnienie. Chcę zobaczyć kogo tym razem nauczę porządnej roboty, bo widzę tu same niedzielne majsterkowicze. Jak dla mnie to najważniejsze, żeby izolacja była tanio i szybko zrobiona, a reszta to bajki techniczne.
Odpowiedz
#2

Wielce interesujące jest zauważyć, jak niektóre osoby podchodzą do tak istotnego elementu budowlanego jakim jest izolacja fundamentów... Pozwoliłem sobie zgłębić tę kwestię korzystając z rozlicznych źródeł informacji i pozwolę sobie przedstawić wyniki moich dociekań. Izolacja fundamentów ma za zadanie ochronić budynek przed działaniem wody oraz wilgoci z gruntu... Metody izolacyjne są różnorodne i wybór odpowiedniej metody zależy od wielu czynników takich jak warunki gruntowo-wodne, głębokość posadowienia fundamentów czy też oczekiwania inwestora względem trwałości izolacji. Można wymienić chociażby hydroizolacje bitumiczne, które są często stosowane ze względu na ich plastyczność i zdolność do samoregeneracji...
Odpowiedz
#3

jaca86 napisał(a):Jak dla mnie to najważniejsze, żeby izolacja była tanio i szybko zrobiona
Pozwoli mi Panie skomentować Pańskie stwierdzenie - oszczędności początkowe mogą prowadzić do znacznie większych wydatków w przyszłości ze względu na potrzebę naprawy lub wymiany niewłaściwie wykonanej izolacji. Proszę uwzględnić fakt, że prawidłowa izolacja fundamentów stanowi barierę dla wilgoci oraz gazów radonowych, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców. Istotną kwestią jest również wybór materiału odpornego na działanie agresywnych substancji chemicznych zawartych w gruncie oraz mikroorganizmów. Odpowiednio wykonana izolacja fundamentowa powinna być traktowana jako inwestycja zapewniająca długotrwałą stabilność konstrukcyjną budynku...
Odpowiedz
#4

Fajnie jest widzieć tak różne podejścia do tematu. Warto pamiętać jednak o tym co stoi za decyzją o typie izolacji – nie tylko koszt czy czas wykonania mają znaczenie, ale też aspekt ekologiczny i wpływ na otoczenie budynku w dłuższej perspektywie. Trzeba myśleć globalnie; energooszczędność budynku także wynika z dobrze zaplanowanej i wykonanej izolacji fundamentowej.
Odpowiedz
#5

Dokładnie tak! A mój sposób praktyczny? Najpierw analiza gruntu – to ona decyduje o wszystkim. Trza spojrzeć jak wilgotno i jaki mamy rodzaj ziemi pod budową. Później można się martwić o materiały – te trzeba dostosować do warunków panujących na działce.
Odpowiedz
#6

No więc ja słyszałem ostatnio dobry żart o gościu co próbował samemu robić hydroizlację i wiecie co mu wyszło? Basen... tylko nie tam gdzie chciał ? Ale wracając do tematu – ważne aby znaleźć fachowca który ogarnia temat od A do Z.
Odpowiedz
#7

Różnice opinii są normalne, ale ja bym proponował przeanalizowanie każdego przypadku indywidualnie... Fundamenty są różne jak ludzie tutaj piszący posty; jedno uniwersalne rozwiązanie po prostu nie istnieje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości