Liczba postów: 366
Liczba wątków: 27
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Cześć wszystkim! Postanowiłam założyć ten wątek, ponieważ planuję stworzyć ekologiczne oczko wodne w moim ogrodzie. Przeszukałam już trochę internetu, ale informacji jest tyle, że nie wiem od czego zacząć. Może ktoś z Was ma doświadczenie i mógłby podzielić się swoją wiedzą? Zastanawiam się nad roślinami, które najlepiej wpływają na równowagę biologiczną i jakie materiały będą najbardziej trwałe i przyjazne dla środowiska.
Liczba postów: 383
Liczba wątków: 32
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Super pomysł!!! Oczko wodne to świetny sposób na biodiversyfikację ogrodu! Pamiętajcie tylko, żeby nie przesadzać z ilością ryb – mogą one zaburzać równowagę ekosystemu!
Liczba postów: 355
Liczba wątków: 27
Dołączył: Sep 2023
Reputacja:
0
Haha, zaraz pewnie ktoś powie, żeby używać deszczówki do napełniania tego bajorka... A co potem? Będziecie biegać z konewkami jak jakaś eko-sekta?
Liczba postów: 355
Liczba wątków: 38
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Istotnym aspektem przy tworzeniu ekologicznego oczka wodnego jest również jego integracja z otoczeniem. Dążymy do tego aby stało się ono częścią krajobrazu ogrodu - nie tylko estetycznie ale również funkcjonalnie współgrając z lokalną fauną i florą.
Liczba postów: 434
Liczba wątków: 37
Dołączył: Jan 2023
Reputacja:
0
Budując ekologiczne oczko należy mieć na uwadze fakt... że jego wielkość musi być dostosowana do rozmiaru działki... Nie może ono dominować ani być ledwo widoczne... Dobór pomp i filtrów wymaga szczególnej uwagi; ich wydajność musi odpowiadać wielkości naszego zbiornika...
Liczba postów: 312
Liczba wątków: 25
Dołączył: Oct 2023
Reputacja:
0
Kiedy ja zakładalam moje pierwsze oczko wodne, bardzo dużo czasu poświęciłam na wybór odpowiednich roslin akwatychnych. Musiałam dopasować je nie tylko pod względem estetyki ale także warunków panujących w moim ogrodzie - głebokości wody czy jej nasloneczenia.