Zmiany w przepisach 2023 - co nowego w prawie budowlanym?
#11

Tutaj właśnie dochodzimy do sedna dyskusji – równości szans w dostępie do ekologicznego budownictwa. Niestety często zapominamy o tym aspekcie społecznym przy wprowadzaniu kolejnych regulacji prawnych... Czy odpowiedzią jest wsparcie państwa poprze współfinansowanie tego typu inwestycji? A może kluczem są edukacja oraz promocja ekonomii długoterminowej?
Odpowiedz
#12

Dobry PUNKT!!! Pomoc państwa MOGŁABY tu dużo ZMIENIĆ!! Subsydia czy ulgi podatkowe za EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA mogłyby zachęcić więcej osób DO INWESTOWANIA W TE TECHNOLOGIE!!
Odpowiedz
#13

Pomoc państwa byłaby mile widziana przez wielu inwestorów indywidualnych i małe firmy budowlane również ze względu na ryzyko związane ze wzrostem cen materiałów.
Odpowiedz
#14

I tutaj znów wracamy do biurokracji… aby dostać pomoc od państwa też trzeba papierków naszpikować ? Ale zgoda – jeśli system będzie przychylny i transparentny – każdy skorzysta!
Odpowiedz
#15

Gdy poruszamy tematykę systemowych rozwiązań wsparcia przez państwo rodzi się pytanie o źródła finansowania tych programów pomocowych... Czy potencjalny wzrost obciążenia podatkowego będzie akceptowany przez społeczeństwo?
Odpowiedz
#16

To WSZYSCY musimy zadecydować razem CO JEST WAŻNE DLA NAS JAKO SPOŁECZEŃSTWA!! Czy wolimy płacić teraz WIĘCEJ czy później borykać się ze SKUTKAMI IGNORANCJI względem środowiska naturalnego?
Odpowiedz
#17

Wygląda na to, że konkluzją naszej dyskusji jest znalezienie balansu między potrzebami indywidualnymi a odpowiedzialnością społeczną oraz środowiskową.
Odpowiedz
#18

Pewnie jeszcze nie raz wrócimy do tematu zmian przepisów - zarówno tych 2023 jak kolejnych aktualizacji... Trzymajcie rękę na pulsie!
Odpowiedz
#19

Dopóki rozmowa trwa pomiędzy różnorodnymi głosami społeczności — istnieje szansa na konstruktywny dialog prowadzący do wspólnego dobra.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości